Kreditai | Pirmas greitas kreditas nemokamai
Greitas kreditas internetu

Prezervatyvai

parašė , 2012-09-30 17:48

Nors prezervatyvų paklausa ir pasiūla sparčiai didėja, tačiau jaunuolių skaičius, kurie noriai įsigyja šias apsaugos priemones, nekinta. Nejaugi Lietuvoje gyvenančiam jaunimui – visai nesvarbu, ar jie susilauks vaikų, kuomet galvoja šėlioja vėjas? Nejaugi paaugliams visai nesvarbu, jog per kelias akimirkas gali susigriauti asmeninius gyvenimus? Vadovaujantis statistiniais duomenimis, galime pripažinti keistą faktą, jog jaunimas iki devyniolikos metų, labai retai naudoja šias apsaugos priemones – didžiausią paklausą kelią asmenys sulaukę minėtajį amžių. Iš tiesų, to neturėtų būti. Vis pasvarstau, kodėl mokyklose nerengia trumpų pamokų – „instruktažų“, kurie pagrįstų tezes, jog verta naudotis prezervatyvais. Kadangi tokios akcijos nevykdomos mūsų mokyklose, arba labai mažai kur, jaučiuosi įpareigotas supažindinti su prezervatyvų teikiamais pliusais, jų nauda, „įpiršti“ nuomonę, jog sekso metu jais naudotis yra būtina.

Kodėl žmonės naudoja prezervatyvus ir kodėl vertėtų tai daryti?

prezervatyvaiVisų pirma, tikriausiai reikėtų pradėti nuo galimų problemų, su kuriomis gali susidurti kiekvienas, lytinio akto metu nepaisydamas saugumo būtinybės. Apart to, jog įmanoma susilaukti „netyčiuko“ ir, realiai, susigadinti asmeninį gyvenimą dar labai anksti tokiu neapgalvotu poelgiu, įmanoma ir susirgti lytiniu keliu plintančiomis ligomis, tokiomis, kaip: Aids, Sifilis, Gonorėja ir kt. Galbūt daugelis pagalvosite, jog tai yra neįmanoma, tačiau statistiniai duomenys rodo, jog vienkartiniai nuotykiai labai dažnai baigiasi ligų „apsikeitimų“ – to tikriausiai nenorėtų nei vienas. Dėja, tačiau lytiniu keliu plintančios ligos yra mirtinos ir jų negydimas privestų prie gyvenimo pabaigos. Apart to, grįžtant prie argumento – „netyčiuko“ – nekaltas seksas gali privesti prie amžinų įsipareigojimų. Jeigu manote, jog tai yra tik išmislas – pasižiūrėkite, kiek šiais laikais yra jaunų šeimų, kurie ne tik neturi pastovių pajamų, tačiau ir elementaraus išsilavinimo. Komercinėse televizijose, taip pat, yra vykdomos laidos „16 and pregnant” (lietuv. „Laukiasi būdama 16’kos”) ir pnš., kurios stengiasi atvesti jaunimą į protą ir padėti suvokti, jog su gyvenimu bei likimu žaisti nereikia, o atsarga niekuomet gėdos nedaro.

Taip pat, daugelis paauglių nesinaudoja prezervatyvais, kadangi mano, jog kontraceptinės priemonės – daug geresnis variantas. Klystate. Visų pirma, kontraceptinės priemonės neapsaugos jūsų nuo galimų lytiniu keliu plintančių ligų. Antra, kontraceptinės priemonės yra kenksmingos merginoms, kurios galbūt „lengva valia“ pasinaudojusios šia apsauga, po lytinio akto, įpras ir bus prie jos priraišios. Pastovus šių kenksmingų priemonių vartojimas gali privesti prie visiško nevaisingumo. Todėl vertėtų pagalvoti, ar svajonė kažkuomet tapti motina yra verta rizikos, kurią sutinkate vartojant kontraceptines priemones.

Reziumuojant, galėčiau teigti, jog prezervatyvai yra itin naudinga priemonė, leidžianti ne tik apsisaugoti nuo lytiniais keliais plintančiomis ligomis, tačiau ir išvengti netikėtos šeimos pagausėjio, ypač, kai šeimos nė nėra. Naudojantis prezervatyvais, kurie, taip pat, nėra brangus, galėsite būti tikras, jog Jūsų vienkartiniai nuotykiai netaps amžinais įsipareigojimais, taip parodysite pagarbą partnerei. Pasikartosiu dar kartą, atsarga gėdos nedaro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *